Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Szkolenie w zakresie szkoły chorążych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Szkolenie w zakresie szkoły chorążych

Ewelina Świtała
06.02.2018

5 lutego 2018 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej rozpoczęło się szkolenie w zakresie szkoły chorążych funkcjonariuszy Straży Granicznej w służbie stałej.

Inauguracji szkolenia w imieniu Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej – płk. SG Grzegorza Skorupskiego dokonał Zastępca Komendanta właściwy w sprawach dydaktycznych płk SG dr Piotr Boćko, który po przedstawieniu kadry kierowniczej Ośrodka przywitał słuchaczy,  przedstawił zadania i oczekiwania stawiane podczas pobytu i nauki w Ośrodku oraz gratulował funkcjonariuszom wyróżnienia jakim jest udział w szkoleniu.

Głównym celem rozpoczętego szkolenia jest przygotowanie słuchaczy do kierowania doraźnym zespołem funkcjonariuszy uwzględniając przepisy prawa i warunki pełnienia służby.

W szkoleniu udział bierze 40 funkcjonariuszy z Nadwiślańskiego, Śląskiego, Nadodrzańskiego, Karpackiego, Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Centrum Szkolenia Straży Granicznej. Szkolenie realizowane będzie do 16 marca br.

do góry