Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Nowi słuchacze w Ośrodku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nowi słuchacze w Ośrodku

Ewelina Świtała
09.01.2018

W dniu 8 stycznia 2018 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej rozpoczęło się szkolenie podstawowe i następujące bezpośrednio po nim szkolenie w zakresie szkoły podoficerskiej funkcjonariuszy Straży Granicznej w służbie przygotowawczej oraz szkolenie podstawowe funkcjonariuszy Straży Granicznej posiadających zawodowe wykształcenie wojskowe, policyjne, pożarnicze lub o podobnym charakterze oraz kwalifikacje i umiejętności zawodowe szczególnie przydatne do służby na przewidywanym stanowisku służbowym.

W Sali Kolumnowej COSSG w dniu 9 stycznia br. słuchaczy powitał Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej  - płk SG Grzegorz Skorupski. Funkcjonariusze reprezentują Morski, Nadwiślański, Nadodrzański, Śląski oraz Karpacki Oddział Straży Granicznej. 

Głównym celem szkolenia jest nabycie przez nowo przyjętych do Straży Granicznej funkcjonariuszy podstawowych kwalifikacji zawodowych umożliwiających służbę w Straży Granicznej. W czasie szkolenia funkcjonariusze będą poznawać podstawy teoretyczne i praktyczne funkcjonowania Straży Granicznej, a następnie, po pozytywnie zaliczonych egzaminach będą kontynuować naukę w szkole podoficerskiej, lub jak w przypadku szkolenia „resortowego” trafią do swoich macierzystych jednostek organizacyjnych, gdzie realizować będą powierzone im zadania służbowe. 

do góry