Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Spotkanie wigilijne w COSSG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Spotkanie wigilijne w COSSG

Agnieszka Zarębska
22.12.2017

21 grudnia 2017 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie odbyło się spotkanie wigilijne z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

W świątecznej atmosferze przedstawiciele Kolegium Komendanta i Związków Zawodowych oraz słuchacze Ośrodka złożyli sobie nawzajem życzenia świąteczne, symbolicznie przełamując się opłatkiem.

Zastępca Komendanta Ośrodka ds. dydaktycznych - płk SG dr Piotr Boćko życzył wszystkim, aby ten szczególny okres pełen był ciepła, upłynął w zdrowiu i spokoju oraz stanowił okazję do wytchnienia od codziennych obowiązków, a nadchodzący Nowy 2018 Rok przyniósł spełnienie marzeń i oczekiwań. Prowadzący spotkanie ks. ppłk SG Lucjan Dolny mówił o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia, podkreślając wagę zwyczaju dzielenia się opłatkiem, jako symbolu pojednania i przebaczenia, znaku przyjaźni i miłości. Zaznaczył, że wigilijny wieczór jest czasem, w którym łatwiej dostrzec dobroć ludzkiego serca, a także gest wyciągniętej dłoni.

……..

Wszystkim Państwu życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia, wypełnionych ciepłem rodzinnym
i wzajemną życzliwością, pomyślności i sukcesów w Nowym Roku, pogody ducha oraz realizacji wszystkich planów i zamierzeń

do góry