Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Szkolenie specjalistyczne z zakresu kontroli radiometrycznej i ochrony radiologicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Szkolenie specjalistyczne z zakresu kontroli radiometrycznej i ochrony radiologicznej

Agnieszka Zarębska
24.11.2017

W dniach od 20 do 24 listopada odbyła się kolejna edycja szkolenia specjalistycznego z zakresu kontroli radiometrycznej i ochrony radiologicznej. Przedsięwzięcie realizowane było przez wykładowców z Zespołu Zabezpieczenia Technicznego Zakładu Kompetencji Logistycznych i Kierowniczych oraz Zespołu Służby Granicznej Zakładu Ogólnozawodowego COSSG.

W szkoleniu udział wzięło 19 funkcjonariuszy wykonujących obowiązki związane z kontrolą radiometryczną z Morskiego,  Nadodrzańskiego, Nadbużańskiego, Podlaskiego Śląskiego i Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Uczestnicy poznali tematykę z zakresu uregulowań prawnych dotyczących międzynarodowego przewozu materiałów jądrowych i innych materiałów promieniotwórczych, zasad postępowania w przypadku zdarzenia radiacyjnego, procedur kontrolnych a także wymogów w zakresie dokumentacji stosowanej podczas transportu. Funkcjonariusze nabyli umiejętności w zakresie posługiwania się sprzętem do wykrywania i identyfikacji materiałów promieniotwórczych oraz poznali podstawy ochrony radiologicznej.

 

do góry