Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Szkolenie specjalistyczne z zakresu kontroli radiometrycznej i ochrony radiologicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Szkolenie specjalistyczne z zakresu kontroli radiometrycznej i ochrony radiologicznej

Autor : Ewelina Świtała
10.02.2017

W dniach od 30 stycznia do 3 lutego w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie została przeprowadzona kolejna edycja szkolenia specjalistycznego z zakresu kontroli radiometrycznej i ochrony radiologicznej.

W szkoleniu udział wzięli funkcjonariusze z Podlaskiego, Nadwiślańskiego i Nadodrzańskiego  Oddziału Straży Granicznej, wykonujący obowiązki związane z kontrolą radiometryczną. Uczestnicy poznali tematykę z zakresu uregulowań prawnych dotyczących przewozu materiałów jądrowych i innych materiałów promieniotwórczych, a przede wszystkim zasad postępowania w przypadku zdarzenia radiacyjnego. Funkcjonariusze nabyli  umiejętności w zakresie posługiwania się sprzętem do wykrywania i identyfikacji materiałów promieniotwórczych oraz poznali podstawy ochrony radiologicznej.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane przez wykładowców z Zespołu Zabezpieczenia Technicznego Zakładu Kompetencji Logistycznych i Kierowniczych.

do góry